37-700 Przemyśl, ul. Słowackiego 85 tel. 16 678 39 55 fax: 16 678 61 28 e-mail: zsmed@pro.onet.pl

 

W dniu 14 listopada 2018 roku uczniowie I i II roku kształcący się w zawodzie technik masażysta wraz z nauczycielami: uczestniczyli w I KONFERENCJI MASAŻU ,,Kierunki rozwoju współczesnego masażu", zorganizowanej dla szkół województwa podkarpackiego w Jaśle. W programie konferencji znalazł się pokaz masażu rytmicznego wykonany przez uznanego autora książek z zakresu masażu Leszka Magiery, masaż tkanek głębokich w opracowaniu autorskim Sylwestra Czerniaka z Karkowa oraz neuromasaż twarzy w pokazie uczniów ze szkoły w Jaśle pod kierunkiem mgr Renaty Lignar. Tomasz Olbrot dyrektor ds. Aliansów Strategicznych firmy Habys z Jasła przedstawił bardzo ciekawy wykład dotyczący produkcji stołów a także ich doboru do rodzaju wykonywanego masażu i charakteru pracy, zaś dyrektor firmy Lurgus pan Grzegorz Sanocki mówił o produktach ochrony bezpośredniej dedykowanych dla masażystów. Po konferencji odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród.

W 100-ną rocznicę odzyskania niepodległości nasza Szkoła uczestniczyła w akcji „Rekord dla Niepodległej". W 16 tysiącach szkół w całej Polsce 9 listopada 2018r. o godzinie 11.11 zostały odśpiewane 4 zwrotki hymnu narodowego. Podczas uroczystości Dyrektor Centrum Danuta Suchorzepka przypomniała zebranym nauczycielom, uczniom i słuchaczom o inicjatywach jakie zostały w naszej Szkole zrealizowane w związku z obchodami 100-lecia. W listopadzie 2017r. został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Święto Niepodległości",  który wygrała słuchaczka Terapii Zajęciowej Julia Maculak.W październiku 2018 roku został zorganizowany rajd patriotyczny do Fortu VII w Prałkowcach oraz konkurs na prezentację multimedialną poświęconą rocznicy odzyskania niepodległości. Podczas uroczystości nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na prezentację. Autorzy najlepszych prezentacji otrzymali dyplomy i nagrody zaś pozostali wyróżnienia. Na zakończenie wszyscy obejrzeli i nagrodzili oklaskami zwycięską prezentację wykonaną przez słuchaczkę z Opiekunki dziecięcej Małgorzatę Fac.

 

 

Słuchaczki kierunku Technik Usług Kosmetycznych intensywnie rozpoczęły I semstr nauki, biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach z pielęgnacji twarzy oraz zdrowego odżywiania prowadzonych przez firmy Ziaja Polska, ASEA Polska. Dziękujemy Pani Małgorzata Aletańska MakeUp & Nails za pokaz zabiegu przeciwzmarszczkowego na produktach firmy Asea.

Uczniowie kierunku Technik Masażysta wraz z nauczycielkami brali udział w "Dniu Seniora"- Bezpieczny Senior, zorganizowanym przez ZUS inspektorat w Przemyślu w GOK w Krasiczynie. Tematem naszych działań była gimnastyka rehabilitacyjna, ćwiczenia uprawniające, pierwsza pomoc oraz porady z zakresu pielegnacji skóry dojrzałej przy zastosowaniu diagnostyki lampą Wooda.

 

Uczennice kierunku Technik Masażysta szkoliły dzieci przedszkola Montessori z zakresu udzielenia pierwszej pomocy. Warsztaty cieszyły sie dużym zainteresowaniem ze strony dzieci i nauczycieli.

11 października 2018 Samorząd Uczniowski z pomocą nauczycieli przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Cześć artystyczną przygotowały słuchaczki, zamieniając się na krótki czas w postaci z bajki "Smerfy", umilając czas nauczycielom, pracownikom szkoły oraz słuchaczom, wesołym spektaklem. W dalszej części uroczystości Pani Dyrektor wręczyła słuchaczom pierwszych semestrów indeksy, nagrodziła stypendystów oraz nauczycieli i pracowników szkoły.

banerek 300x100

                        więcej

podkarpackie przestrzen otwarta

  • Szkoła z długoletnia tradycją kształcenia w zawodach medycznych
  • szkoła bezpłatna, państwowa; świadectwo maturalne nie jest wymagane.
  • Krótki czas zdobycia zawodu: od 1-2 roku
  • Przyjazna, niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca rozwijaniu doświadczeń i pasji
  • Doświadczona, doskonale wykształcona kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne aktywizujące metody nauczania
  • Bogata baza dydaktyczna wspierająca proces nabywania umiejętności zawodowych
  • Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich nauczanych zawodów - przeprowadza egzaminy zawodowe w rzeczywistych warunkach nauczania