37-700 Przemyśl, ul. Słowackiego 85 tel. 16 678 39 55 fax: 16 678 61 28 e-mail: zsmed@pro.onet.pl

Podczas zajęć z pracowni zabiegów higienicznych i pielęgnacyjnych grupa słuchaczy opiekuna medycznego z nauczycielem ćwiczyła różne techniki arteterapii wykonując ozdoby wielkanocne.

W niedzielę, 7 kwietnia 2019r. w Medyczno – Społecznym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu w godzinach 11-17 zorganizowany został dzień otwarty szkoły pod hasłem „Dzień Sportu i Zdrowia z Medykiem". Dyrektor Centrum Danuta Suchorzepka przywitała zebranych (wystawców i gości) i podziękowała panu Wojciechowi Bakunowi Prezydentowi Przemyśla za objęcie imprezy swoim patronatem. Podziękowania objęły również przedstawicieli lokalnych mediów, którzy włączyli się nagłośnienie i rozpropagowanie imprezy. Głos zabrała także p. Ewa Sawicka, przewodnicząca rady miasta, która podziękowała za zaproszenie na imprezę, której celem było promowanie wśród mieszkańców miasta i okolic zdrowego styl życia.
Dla odwiedzających nauczyciele i słuchacze Centrum przygotowali szereg atrakcji. Uczennice z zawodu Technik Kosmetyczny udzielały porad i wykonywały zabiegi z zakresu pielęgnacji cery. Słuchacze Technika Masażysty uczyli pierwszej pomocy, Asystentki Stomatologiczne pokazywały jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, zaś przedstawicielki zawodu Technika Farmaceutycznego pokazywały jak wytwarzane są leki recepturowe. Atrakcją jaką zaprezentowali Terapeuci Zajęciowi były pokazy zdobienia pisanek i tajemnice orgiami. Chętni mogli dzięki pomocy nauczycieli Centrum nauczyć się prawidłowego samobadania piersi lub dokonać oceny wady postawy, dzięki urządzeniu zwanemu podoskop.Zaproszone przez Organizatorów firmy podpowiadały jak się prawidłowo i zdrowo odżywiać, jak dbać o swoją formę fizyczną (szczególnie przed nadchodzącym sezonem letnim). Odwiedzający mogli porozmawiać i poradzić się specjalistów od masażu, przebadać słuch, zmierzyć ciśnienie lub zbadać sobie poziom cukru. Dla chcących aktywnie spędzać wolny czas swoją ofertę przedstawili miłośnicy rowerów, żeglarstwa i ....paralotni. Ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazy działania mis tybetańskich. Misy są formą muzykoterapii i wdg. zwolenników tej terapii zapewniają równowagę fizyczną, psychiczną, emocjonalną i duchową.
Zmęczeni zwiedzaniem i atrakcjami mogli na koniec pokrzepić się pyszną kawą którą przygotowywał uczestnik Mistrzostw Polski Barista. Dzień otwarty szkoły był okazją do zapoznania się z ofertą dydaktyczną Centrum, ale również miał przekonać mieszkańców Przemyśla i okolic do dbania o własne zdrowie i nabierania zdrowych nawyków.

W dniach 25.03.2019 do 05.04.2019 odbyła się akcja charytatywna zbierania nakrętek dla Gabrysi chorej na serce. Akcję zorganizowała Anna Czarniecka razem z klasą I terapii zajęciowej i opiekunka dziecięca przy współpracy z samorządem szkolnym.
Wszystkim, którzy wrzucali nakrętki do pojemników dziękujemy.

,, Spotkanie człowieka z człowiekiem w człowieku, to spotkanie ze światem wartości, sensem i istotą nie z tego świata"

- wymowny cytat widniejący na stronie Fundacji Humana Mundii w Przemyślu jest mottem przewodnim przedsięwzięcia realizowanego przez Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Przemyślu jednostkę oświatową Województwa Podkarpackiego z inicjatywy Marka Pantuły Prezesa Fundacji Humana Mundii w Przemyślu.
Celem projektu jest edukacja młodzieży, inspiracja do działań twórczych na rzecz głęboko pojętego humanizmu oraz współorganizacja akcji charytatywnej.
Na całość przedsięwzięcia składają się:
- Wernisażu fotografii Marka Pantuły i Błażeja Krajewskiego pt. „U dzieci Czarnobyla";
- Charytatywna akcja zbierania darów dla dzieci pokrzywdzonych przez wybuch reaktora w Czarnobylu;
- Wyjazd do dzieci Czarnobyla.
W dniu 9 kwietnia 2019r. w auli M-SCKZiU w Przemyślu miało miejsce uroczyste otwarcie Wernisażu pt. „ U dzieci Czarnobyla", a przybyłych gości powitała Dyrektor Danuta Suchorzepka.
Uroczystość swoją obecnością zaszczycili artyści, poeci, dziennikarze i współpracownicy naszej szkoły, a wśród nich : dr Jan Musiał- literaturoznawca, nauczyciel akademicki, dziennikarz, dr Mateusz Pieniążek- poeta, prozaik i bard, Jerzy Jankowski –artysta rzeźbiarz; Błażej Krajewski- artysta fotografii, Barbara Stawarz - Dyrektor Wojewódzkiego Podkarpackiego Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy, Maciej Kamiński - Kierownik Działu Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Krystyna Pałka - Nauczyciel konsultant Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli Oddział w Przemyślu, Rafał Kijanka – Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, Marek Janowski – Rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. Najliczniejsze grono uczestników wernisażu stanowili nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Przekaz medialny z uroczystości zapewniły: Polskiego Radio Rzeszów, Życie Podkarpackie, Regionalna Telewizja Kablowa TOYA
Wystawa prac będzie dostępna dla zwiedzających do 16 kwietnia a zbiórka charytatywna ( środki czystości i higieny osobistej oraz artykuły spożywcze o długim terminie przydatności) potrwa do 19 kwietnia. Uczniowie naszej szkoły i członkowie fundacji zgromadzone dary i własnoręcznie uszyte zabawki - przytulanki przekażą osobiście w czasie wyjazdu do Ośrodka dla dzieci Czarnobyla w Zauczu, który planowany jest na koniec maja 2019 roku.
Realizowane przedsięwzięcie doskonale koresponduje z profilem naszej szkoły i wpisuje się także w działania statutowe Centrum. W tej placówce kształcimy młodzież i dorosłych przygotowując ich do pracy z osobami, których dotknęła choroba, niepełnosprawność w młodszym , czy w starszym wieku, uczymy ich jak zaspokajać codzienne potrzeby, wspierać w cierpieniu, leczeniu i rehabilitacji, aby poprawić ich jakość życia i przyśpieszyć powrót do zdrowia. Od wielu już lat włączamy się w lokalne akcje charytatywne lub sami je inicjujemy, oferując różnorodną pomoc dla osób nieuleczalnie chorych, niepełnosprawnych w ten sposób stymulując naszą młodzież do czynienia dobra i bezinteresownej pomocy.

 

W dniu 4 marca 2019r. odbyły sie warsztaty stomatologiczne dla asystentek stomatologicznych z zakresu higieny jamy ustnej. Warsztzty prowadziła dyplomowana asystentka stomatologiczna Pani Natalia Szubert -Hałajko, która zaprezentowała różne techniki mycia zebów, sprzęt do profesjonalnej hgieny jamy ustnej oraz  środki wybarwiajace płytkę nazębną , które  zostały  osobiście wypróbowane na warsztatach.

8 lutego 2019 w M-SCKZiU miało miejsce uroczyste rozdanie świadectw ukończenia Policealnej Medyczno - Społecznej Szkoły dla Dorosłych w zawodzie Technik sterylizacji medycznej. Słuchacze otrzymali z rąk kierownika szkolenia praktycznego mgr Jolanty Karpińskiej – Ciuba, świadectwa, listy gratulacyjne za wysokie wyniki w nauce i wzorową postawę zawodową.W uroczystości uczestniczyli nauczyciele M-SCKZiU i przedstawiciele pracodawców pani Anna Trojnar – kierownik Centralnej Sterylizatorni w WSZ w Przemyślu.

banerek 300x100

                        więcej

podkarpackie przestrzen otwarta

  • Szkoła z długoletnia tradycją kształcenia w zawodach medycznych
  • szkoła bezpłatna, państwowa; świadectwo maturalne nie jest wymagane.
  • Krótki czas zdobycia zawodu: od 1-2 roku
  • Przyjazna, niepowtarzalna atmosfera sprzyjająca rozwijaniu doświadczeń i pasji
  • Doświadczona, doskonale wykształcona kadra pedagogiczna stosująca nowoczesne aktywizujące metody nauczania
  • Bogata baza dydaktyczna wspierająca proces nabywania umiejętności zawodowych
  • Szkoła jest ośrodkiem egzaminacyjnym dla wszystkich nauczanych zawodów - przeprowadza egzaminy zawodowe w rzeczywistych warunkach nauczania